Sony Xperia 1 VI’nin tüm özellikleri sızdırıldı

Sony’nin amiral gemisi Xperia 1 VI’nın resmi lansmanı birkaç saat içinde gerçekleşecek. Ancak bu tür durumlarda genellikle, yeni sızıntılar etkinlikten önce cihazın tüm özelliklerini ve bazı iç görselleri ortaya koyar. Bu görsellerin şirketin iç kaynaklarından geldiği ve sunumda kullanılacak olması sızıntıların doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

Xperia 1 VI, daha önce de defalarca söylendiği gibi 4K çözünürlük ekranından vazgeçiyor. Ancak Sony, şimdi çok yaygın olan QHD+ çözünürlüğü yerine FHD+ çözünürlüğe geçiş yaparak farklı bir yol izliyor. Ekran, Xperia tarihindeki en parlak ekran olacak ve 1 Hz’den 120 Hz’e kadar değişen LTPO teknolojisi, 240 Hz dokunma örnekleme hızı ve 19.5:9 en-boy oranına sahip olacak. Sony’nin Sony olması gereği, Bravia markasını da duymamız olası.

5,000 mAh kapasiteli batarya, iki gün kullanım süresi vaat ediyor. Cihazın kalbinde beklenildiği üzere Snapdragon 8 Gen 3 çipseti bulunuyor ve oyun sırasında daha iyi performans için bir Game Enhancer, FPS Optimizer ve buhar odası bulunuyor.

Xperia 1 VI, 8.2 mm kalınlığında ve 192 gram ağırlığında. IP65 ve IP68 sertifikaları ile toz ve suya karşı dayanıklılık sunuyor. Cihaz, su altında kalma yeteneğine sahip ve su jetlerine karşı dayanıklılık testlerinden geçmiş. Ana kamera 48 MP çözünürlüğünde Exmor T lens ve Zeiss optiklerle donatılmış ve 24mm’den 48mm’ye kadar odak uzaklığı sunuyor. Ayrıca 16mm ultra geniş açılı lens ve daha önce sızdırılan 85mm’den 170mm’ye kadar uzanan bir telefoto lens bulunuyor. Bu lens ayrıca telemakro yeteneğine ve “AI tabanlı duruş tanıma” özelliğine sahip.

4K HDR video kaydı 120fps’de desteklenecek ve kamera uygulamalarında büyük bir değişiklik olarak, Sony nihayet tüm kamera uygulamalarını birleştirme kararı aldı. Artık Photography Pro, Videography Pro ve Cinema Pro uygulamalarını birleştiren bir Kamera uygulaması olacak ancak ek olarak bir Video Creator uygulaması da bulunacak.

Xperia 1 VI, önceki modele göre daha büyük bir deklanşör düğmesine ve yeni bir hoparlör modülüne sahip, bu da ses kalitesini artırıyor. Elbette 3.5 mm kulaklık jakı da cihazda mevcut. Cihaz, 360 Reality Audio, Hi-Res Audio, Hi-Res Audio Wireless, DSEE Ultimate ve LDAC desteği sunuyor ve ilginç bir şekilde özel bir çözüm yerine Snapdragon Sound kullanıyor. Sadece birkaç saat önce açıklanan bilgilere göre, cihaz; siyah, platin gümüş, haki yeşil ve kırmızı (Scar) olmak üzere dört renkte sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir