Fatih’te tartıştığı silahlı kişinin köpeğini vuran bekçiye tepki

İstanbul Fatih Balat Mahallesi Firketeci Sokak’ta meydana gelen olayda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre sokak üzerinde motosikletle ilerleyen 2 kişi, havaya ateş açtı. Sesleri duyan çarşı ve mahalle bekçilerinin olay yerine gelmesi üzerine kaçmaya başlayan şüphelilerden A.F.Ü. (22), cep telefonunu düşürdü.

Bir süre sonra köpeğiyle cep telefonunu almaya gelen şüpheliyi, gece bekçisi yakaladı. Bunun üzerine şüphelinin yanındaki köpeğin bekçilere havladığı ve üzerine doğru geldiği ileri sürüldü. Bekçinin köpeğe ateş açtığı öğrenildi. Köpek vurulduğu esnada yaşananlar bir diğer kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

“KÖPEK ÖLDÜ” DİYE BAĞIRDI

Bir kişinin bağırarak “Köpek öldü, köpek öldü, köpek çipli, köpeğe sıktı. Beni bırak” diye bağırdığı duyuldu. Bir diğer kişinin ise köpeğin kaçtığı yere doğru giderek “Gel Leydi, gel Leydi” diyerek köpeği çağırdığı, ardından “Bekle kızım” diyerek çevredekilerden su istediği görüldü.

Yapılan müdahalede köpeğin çenesinin parçalandığı ve kurşunun vücuduna saplandığı öğrenildi. Yarın ameliyat edileceği belirtilen köpeğin durumu stabil. Öte yandan mahalleli, köpeğin uysal ve sakin olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi. Sosyal medyada yapılan yorumlarda ise daha önce köpeği seven kişiler uysal olduğunu belirtirken, bazı kişiler ise şüphelinin köpeği, bekçiye bilerek saldırttığı iddia edildi.

Havaya ateş açan diğer şüpheli M.E.B. (17) ise olayda kullandığı kurusıkı tabancayla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Konu ile ilgili yakalanan M.E.B. adlı şüpheli hakkında 5729 Sayılı “Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Kanuna” muhalefet suçundan idari işlem uygulanırken, A.F.Ü. adlı şüphelinin ise “Görevli Memura Mukavemet” “Tehdit” “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması” ve “TCK 177 Hayvanın Tehlike Yaratabilecek Şekilde Serbest Bırakılması” suçlarından yapılan işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiği belirtildi.

“ÇENESİ PARÇALANDI”

Konuyla ilgili açıklama yapan HAYTAP derneği, “Dün akşam Fatih’te bir bekçi tarafından başından silahla vurulan Lady isimli dostumuza ulaştık. Kurşun maalesef çenesini parçalayıp vücuda saplanmış. Genel durumu stabil hale geldiğinde operasyon geçireceği özel bir kliniğe nakilini sağlıyoruz. İlk etapta amacımız dostumuzun bir an önce sağlığına kavuşması. Hukuki süreci avukatlarımız takip edecekler. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi. Avukatlarının suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir