Başıboş Köpekleri Barınağa Gönderen Muhtarın Kapısına Dayandılar! Muhtarın Cevabı Gündem Oldu

Başıboş köpek sorunu çığ gibi büyüyor. Halka mikrofon uzattığımızda da insanlar ikiye ayrılıyor. Kimi vatandaş köpeklerin sokaklardan toplatılıp barınaklara gönderilmesi gerektiğini, sürü halinde gezen köpeklerin oldukça tehlikeli olduğunu dile getiriyor. Kimi vatandaş ise başıboş köpeklerin barınaklarda değil sokaklarda olması gerektiğini savunuyor.

Ülkenin birçok noktasından sürü köpeklerin yoldan geçenlere saldırdığı, ağır yaraladığı hatta bu nedenle yaşamının yitirenlerin olduğu haberlerini sıklıkla alıyoruz. Her ne kadar sokak köpeklerinin toplatılması kararını destekleyenler olsa da köpekler toplatıldıktan sonra yetkili kişilere gelen tepkiler de oldukça fazla.

Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Sivas’ta gerçekleşti. Sivas’ta bir muhtar sokakta sürü halinde gezen ve saldırgan tavrı sergileyen başıboş köpekleri barınağa gönderdi. Tepkiler ise gecikmedi. Bir grup hayvansever muhtarın kapısına dayandı. Sokak köpeklerinin barınakta değil sokakta olmasını isteyen gruba muhtarın verdiği cevap ise gündem oldu.

Hayvansever olduğunu iddia eden grubun bir üyesi o anları anbean kaydederek sosyal medya hesabında paylaştı. Video kısa sürede büyük etkileşim aldı.

Hayvansever grup: “Sokak hayvanlarını barınağa gönderiyormuşsunuz. Sizden bir açıklama bekliyoruz.”

Muhtar: “Ne açıklaması? Çocuklar sabah okula gidemiyor.”

İşte o görüntüler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir